V sobotu 12. prosince 2015 se konala v hostinci ve Škrovádu členská schůze místní rybářské organizace Slatiňany.
Schůzi zahájil jednatel organizace Jaroslav Malina a seznámil členy s programem schůze. Byla zvolena mandátová komise ve složení Jaroslav Balcar, Jiří Wiechec a Eduard Tichý a návrhová komise ve složení Radek Žemlička, Bohuslav Koreček a Libor Makeš.
Zprávu o činnosti organizace za rok 2015 přednesl předseda Jiří Maryška.
Úvodem všichni přítomní uctili minutou ticha památku Františka Táborského, který nás v tomto roce opustil.
Předseda seznámil členy se schůzovou činností, která je pravidelná, kdy výbor zasedá vždy první pondělí v měsíci.
V dalším bodě uvedl termíny výborových schůzí ve společenském domě, při kterých se budou vydávat povolenky k rybolovu na rok 2016 a to 4.1.,11.1.,8.2.
a 29.2. vždy od 16 do 18 hod.
Ceny územních, celosvazových a celorepublikových povolenek zůstávají stejné jako v roce 2015.
Ostatní výborové schůze budou probíhat v novém sídle MO na chatě v Kunčí 75.
Dále předseda seznámil členy se současným stavem členské základny, kdy z 350 členů je 29 žen,
10 držitelů průkazu ZTP a 55 členů nad 65 let.
Ve zprávě o brigádách v letošním roce předseda uvedl, že i letos byly všechny soboty stanoveny
k možnosti odpracování brigádnických hodin. Poukázal na to, že by každý měl mít především vlastní zájem na splnění si svých povinností.
Aktuální akce jsou zveřejňovány ve vývěsních skříňkách a na internetu a je třeba toto sledovat.
V zájmu organizace je i získat telefonní čísla členů, aby v naléhavých případech bylo možnost tyto obvolat.
Předseda vyzdvihl ty, kteří jsou aktivní i nad rámec těchto povinností a poděkoval všem, kteří se zúčastnili na opravě hráze na Navesním, na zřízení vodovodní přípojky do chaty, na částečném upravení patra na chatě, na zřízení druhého posezení na betonku
a na renovovaci skladu ve Škrovádě. Dále poděkoval organizátorům rybářských bálů a všem, kteří se podílí na jejich přípravě. Velký dík patří i organizátorů rybářských závodů, od rozhodčích až po zajištění občervstvení.
Předseda opět kladně ohodnotil práci s mládeží, které se věnuje Bohuslav Koreček a Radek Žemlička
a od minulého roku i Petr Novák a Libor Makeš. Dále členskou schůzi seznámil s akcí ČRS „První povolenku zdarma” a ocenil vztahy s MěU Slatiňany (pronájem rybníků, skladů krmiv a granty)
Vysazení ryb 2015.

Na Mazánek se vysadilo 841 K2 z Trpišova, 700 K2
z Havlovic, 300 C1 a 135 A2.
Do Trpišova 1100 K1 za 2 200 Kč.
Do Zádušního rybníka 230 K3, 310 pd a 10 ks lín2.
Na Návesní 22.5.- 400 kg a 11.9.- 800 kg z Havlovic.
Celkově se do ryb v roce 2015 investovalo 127 842 Kč.
Následně byl představen plán akcí v roce 2016.
Jednou z prvních je tradiční rybářský bál, který se koná 12. března.
Výroční schůze proběhne 19. března. Dalším bodem plánu nadále zůstává vytvoření důstojnějšího objektu s odpovídajícím zázemím
na Mazánku v hodnotě cca 40 000 Kč. Povolení ke stavbě jsou již zajištěny. Aktuální zůstává i nákup obilí na krmení za přijatelnou cenu.
Na základě zkušeností s rekordními teplotami letošního léta je naším záměrem sehnat zařízení na provzdušnění
a čeření vody. V úvahu pro naše podmínky přichází gejzírový aerátor SPLASH, který je vysoce efektivní a umožňuje zvýšení hladiny kyslíku ve vodě, aniž by docházelo k turbulencím a víření dna.
Na závěr svého vystoupení předseda Jiří Maryška popřál všem členů příjemné Vánoce
a vše nejlepší v novém roce. Zmínil se i o zdravotním stavu našeho hospodáře Bobina Štursy
a za všechny mu poslal vzkaz, že to s ním prožíváme a přejeme mu, aby to všechno dobře dopadlo
a on se mohl vrátit opět k vodě.
Dalším bodem programu byla diskuse.
V jejím úvodu jednatel Jaroslav Malina upozornil na správné vyplňování povolenek a sumářů.
Dále předložil k hlasování navrh výboru o změnách
v pravidlech rybolovu na malé vodě,
možnost prodeje hostovacích povolenek,
zvýšení poplatku za neodpracované brigády
a úprava ceny povolenky na malou vodu.
O těchto bodech bylo hlasováno. Dále byly členskou schůzí přijaty i některé jiné doplňující návrhy.
V tomto duchu se odvíjela i celá zbývající část diskuse.
Po jejím ukončení Jaroslav Malina seznámil členy se zprávou mandátové komise,
ve které bylo konstatováno, že počet přítomných byl 65 členů, což je 18.6% členské základny.
Návrh usnesení:
Členská schůze konaná 12.12. 2015 schvaluje:
Program členské schůze.
Zprávu o činnosti místní organizace.
Termíny výborových schůzí v lednu a únoru.
Změny rybářského řádu pro malou vodu:
Při rybolovu povinnost u sebe mít a povinnost použít podběrák.
Lov dravců na nástražní rybku mrtvou, či živou, povolen jen s jedním jednoháčkem.
Lov dravců přívlačí na umělou nástrahu je povolen jen s jedním jednoháčkem,
nebo s jedním dvojháčkem, nebo s jedním trojháčkem.
U dvojháčku a trojháčku je povinnost použít lanko.
Zvýšení míry štiky na 60 cm.
Zákaz brodění ve vodě při vnadění i během chytání.
(vyjímku tvoří pouze vylovení ryby).
Zvýšení ceny povolenky na malou vodu: U dospělých na 800 Kč, u dětí na 400 Kč.
Prodej povolenek pro hosty max. 10 ks za rok, při dodržování RŘ na malou vodu.
(Cena povolenky bude 5 000 Kč).
Členská schůze ukládá výboru MO projednat připomínky členů na příští výborové schůzi.
Toto usnesení bylo členskou schůzí jednohlasně schváleno.
Na závěr i Jaroslav Malina popřál všem členů příjemné Vánoce a hodně zdraví v novém roce.
Miroslav Marvan